بهشت فردوس

باز هم با پایان یافتن فصل تابستان بوی مهر در شهرها و کوچه های کشورمان پیچیده است و باز هم مدارس چشم به در دوخته­اند تا سال تحصیلی جدید را همراه با دانش آموزان آغاز کنند.

روزهای آغازین مدرسه از جهات مختلف دارای اهمیت است از جمله ایجاد نگرش مثبت و پویا در دانش­آموزان، تقویت انگیزه­ی تلاش و تحصیل، کاهش دغدغه، اضطراب و تردید و زدودن هرگونه آثار بدبینی نسبت به درس از وظایف اصلی مدارس می­باشد. مدرسه می­تواند تفکر خلاق را پرورش دهد و افرادی کاوشگر، آفریننده، نوآور و مولد را تربیت کند تا بتوانند آینده سازان فردای ایران زمین باشند.

مدرسه به عنوان واحد عملیاتی نظام آموزشی و به عنوان مکانی که تعلیم و تربیت در آن جریان دارد می­تواند قدرت اندیشه و مهارت های ذهنی دانش­­آموزان خود را چنان تقویت کند که به راحتی بتوانند برای دست یافتن به راه حل های مناسب و واقع بینانه به خلق ایده­های نو بپردازند و بالعکس با بی توجهی به ویژگی­ها و استعدادهای دانش­آموزان، خلاقیت آن­ها را به تدریج کاهش دهد.

مدارس اندیشمند با برنامه­ریزی سیستم از پیش تعریف شده و با استفاده از کادری متعهد و مجرب همگام با مدارس برتر ایران، سعی در فراهم کردن بهترین محیط برای پرورش استعدادها و خلاقیت­ها­های دانش­آموزان را دارند.

بدیهی است برنامه­ ریزی دقیق نیازمند تدوین تقویم اجرایی توسط مدرسه می­باشد به گونه­ای که هدف­گذاری­ها موجب نیل به اهداف بلند و والای آموزشی، پرورشی، مذهبی، اقتصادی و ... شود.

ما مدعی تفاوت هستیم. توجه به تفاوت­های فردی دانش­آموزان و ارائه­ی برنامه­های متفاوت با رویکردهای متفاوت، جهت اندیشمند شدن فرزندان اندیشمندی ایران زمین.

باشد تا با یاری خداوند بتوانیم سال تحصیلی دیگری را آغاز و با سرافرازی به پایان برسانیم.

ان شاء الله